Archív článků - ZŠ Heřmanův Městec

Golf trochu jinak
22.02.2023

Přestože je stále ještě zima, napadlo nás vyzkoušet si jeden z letních sportů, ale trochu jinak.

Heřmaňák očima deváťáků
21.02.2023

V letošním roce si žáci devátých ročníků položili zajímavou otázku: „Známe své okolí?“

Tablet – pomocník pro procvičování
21.02.2023

Rozvoj digitálních kompetencí se objevuje v rámci výuky téměř na denním pořádku. Tablet tentokrát využila třída 3.A, která s pomocí tabletů upevňovala dosavadní učivo anglického jazyka.

Odpoledne nejen s křížovkou
20.02.2023

V rámci odpoledních aktivit v naší družince hrajeme mnoho logických a postřehových her, luštíme křížovky, hádáme hádanky a skládáme hlavolamy.

Příprava na masopust
20.02.2023

K zimě neodmyslitelně patří masopust, který je  tradičně spojený s dobrým jídlem, tancem a všeobecným veselím.

Valentýn ve škole
16.02.2023

Akční skupina z řad členů žákovského parlamentu se rozhodla letos vnést prvky tohoto dne i do chodeb školy.

Beseda ve společnosti Energeia
16.02.2023

V rámci prvoučného učiva na téma Člověk a jeho zdraví jsme přijali nabídku maminky žáčka ze 3.B paní Ryčlové – seznámit se s náplní práce společnosti Energeia, která sídlí na náměstí v Heřmanové Městci.

Návštěva Národního divadla
14.02.2023

Před pár dny se 6.C vypravila znovu do Prahy, tentokrát do Národního divadla.

Soutěž ve šplhu 4. tříd
14.02.2023

Dne 13.2. se uskutečnilo v tělocvičně školy sportovní klání ve šplhu na tyči.

Čtení velcí malým
14.02.2023

V úterý 7. února naši třídu 4.D  navštívila třída prvňáčků z 1.B s paní učitelkou Ladou Vojáčkovou, se kterou letos uskutečňujeme projekt Čtení velcí malým.