18.01.2024Mgr. Malinová Jana Přečteno: 274x

5.D navštívila školní divadelní představení třídy 8.D

Třída 5.D měla možnost zhlédnout divadlo, které nacvičili žáci 8.D pod vedením paní učitelky Radky Petrákové.

V představení „Proč se Ježíšek narodil v noci“ měly děti možnost nahlédnout do biblického města Betléma, kde se v noci Marii a Josefovi narodil Ježíšek. Proč právě v noci? To byla zápletka celého příběhu. Co nás obzvlášť zaujalo, byly krásné kostýmy žáků osmého ročníku a v neposlední řadě jejich nadšení pro tuto napínavou divadelní hru.

Po představení si jako sladkou tečku připravily dívky krátké taneční vystoupení.

Dětem se divadlo moc líbilo a druhý den jsme využili tento vánoční příběh v hodině  českého jazyka, kde jim představení sloužilo jako podklad pro vypravování tohoto příběhu.

Děkujeme osmákům a paní učitelce za pěkný zážitek!

Mgr. Jana Malinová