09.03.2022Mgr. Jirková Lenka Přečteno: 160x

6. D ve Stavovském divadle

V pondělí 21. 2. navštívila naše třída Stavovské divadlo.

Až na jednoho žáka jsme byli ve Stavovském divadle všichni poprvé. V úvodu prohlídky jsme zavítali do hlavního sálu, které nás okouzlilo nádhernou výzdobou a velikým skleněným lustrem. Poté se děti rozdělily do tří skupin a pomocí úkolů prošmejdili celé divadlo od přízemí až po poslední patro. Z jednotlivých úkolů jsme se dozvěděli několik zajímavých informací týkajících se tohoto nádherného divadla. V další části prohlídky jsme zavítali pod hlavní sál, kde se nachází nespočet rekvizit. Poté jsme si ze sklepních prostor vyšlápli až na půdu. Zde jsme se dozvěděli, jak takové divadlo vůbec funguje – jaká povolání v divadle jsou a kolik času a jaké práce stojí za realizací jedné činohry. V neposlední řadě si děti zahrály divadelní scénku Červená Karkulka. Do divadelní scénky se pustili na plno a moc se jim povedla. Někteří připravili scénu a jiní si ve scénce zahráli.

Mgr. Jirková Lenka