25.06.2021Mgr. Václava VojtěchováPřečteno: 747x

Abeceda peněz ve 4. A

Projekt České spořitelny Abeceda peněz na naší škole probíhá již několik let.

Vzhledem k letošní situaci jsme měli projekt trochu odlišný, než měly čtvrté ročníky v minulých letech. Úvodní hodinu nám předvedla zaměstnankyně České spořitelny v online podobě. Celým projektem nás provázela interaktivní hra - Školní závody. Naučili jsme se porozumět pojmům: výdaje, příjmy, druhy rozpočtů, půjčky atd. V hodinách jsme si povídali o tom, jak důležité je přemýšlet o investicích a půjčkách. Víme už, jak nebezpečné může být zadlužení. Pracovali jsme interaktivně v programu a pracovních sešitech, které jsme od České spořitelny obdrželi. Na závěr jsme uspořádali třídní závody papírových domácích mazlíčků. Přípravy na závod, vyúčtování příjmů a výdajů jsme společně zhodnotili. Těší nás, že jsme udělali posun ve své finanční gramotnosti.

Mgr. Václava Vojtěchová se třídou 4. A