17.12.2018Zuzana KovačičováPřečteno: 36x

Adventní jarmark - poděkování za úspěšné ukončení projektu Abeceda peněz

Milí kolegové a přátelé, ráda bych vám touto cestou poděkovala za finanční podporu našeho jarmarku, který dopadl nad očekávání úspěšně.
Část výtěžku - 6000,- Kč  poputuje na konto pětiletého Kubíka z Prachovic, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou a peníze použije na lázeňskou léčbu v rehabilitačním zařízení v Klimkovicích. Zbylá částka bude použita na financování školního výletu do IQlandie v Liberci.
 
Děti i rodiče odvedli kus práce, děti vyrábění velmi bavilo, zdokonalily se ve spoustě manuálních činností a osvojily si i dovednosti nové. Během hodin matematiky jsme průběžně počítali náklady na výrobu jednotlivých výrobků, zjišťovali zbylou částku v pokladně, navrhovali ceny podle míry odvedené práce, učili se, jak vracet peníze, seznámili se s pojmem marketing - ve slohu vymýšleli reklamní slogany, možnosti propagace zboží, psali popisy pracovního postupu, navrhovali pozvánky, loga, učili se zbavit se ostychu při komunikaci s dospělými, slušnému jednání, zdvořilosti, samostatnému rozhodování, tvořivé spolupráci...
 
Nejvíce si děti užily samotný prodej, obsluhování zákazníků, měly obrovskou radost, jak jejich výrobky mizí z pultů. Řešily se samozřejmě i méně příjemné situace, které s tím souvisely, ale z toho všeho jsme si brali nějaké ponaučení a posouvalo nás to dál. Ve finále nechybělo výstupní hodnocení, co nám projekt přinesl, čím nás obohatil, co přinesl třídě jako kolektivu, co se nepovedlo...
 
 A to nejpodstatnější - děti pochopily, že za každou věcí se skrývá obrovská práce a spousta času, že bez sponzorské pomoci od svých rodičů a přátel  bychom nikdy takového zisku nedosáhli. Hřeje nás u srdce, že můžeme  pomoci  někomu, kdo to potřebuje víc než my.  A že prostě žádné podnikání není hračka, ale obrovský risk. 
 
Projekt, který byl zpočátku i rodiči přijímán s určitými rozpaky, se ve finále vydařil - ke spokojenosti a radosti dětí i dospělých. Díky České spořitelně a díky Vám.
 
Mgr. Zuzana Kovačičová