03.01.2017Jana ŠindelářováPřečteno: 1595x

Cesta výroby papíru

Žáci devátých tříd se zapojili do projektu Ekoškola tématem odpady s názvem Cesta výroby papíru.

Žáci devátých tříd opustili na tři vyučovací hodiny geologii a s chutí se vrhli na téma Cesta výroby papíru. Nejdříve se rozdělili do skupin pomocí odpadů, které roztřídili do barevných kontejnerů. Následně se v šesti skupinách pomocí metody I.N.S.E.R.T. seznámili s textem o výrobě a recyklaci papíru. Vytvořili myšlenkovou mapu na téma papír a s její pomocí ztvárnili schéma výroby nebo recyklace papíru. Všechny skupiny si vzájemně prezentovali výsledky své práce. Na závěr si ujasnili zdroje a odpady při recyklaci a výrobě papíru. Třešničkou na dortu byla metoda volného psaní na téma papír. Některým žákům tři minuty připadaly velice dlouhé, jiní by psali dál a dál. Deváťáci se naučili nejen novým poznatkům o výrobě a recyklaci papíru, ale i novým dovednostem v práci se spolužáky ve skupinách.