02.06.2014R.HeřmanskáPřečteno: 1506x

Den v převleku

Pokud někdo nezúčastněný navštívil naší školu v pátek 16.5., byl asi dosti překvapen.

Už na chodbách nás upoutávaly různé transparenty, plakáty a pozvánky do jednotlivých tříd. Letošní téma Dne převleků bylo totiž filmové.

Po chodbách bloumali zombíci, kteří zbloudili z 9.B, kde jste se mohli opravdu bát. Dokonalá „výzdoba“ a převleky ztvárňovaly komedii Scary movie. Pro návštěvníky byla připravena stezka odvahy. Odměněni byli ti, kteří se nebáli projít kolem koster, studny, hrobů a strašidelných bytostí.

O patro výš bylo o poznání veseleji. V 7.B se tančilo mezi kokosovými palmami spolu s králem Jelimánem, Mauricem, tučňáky, zebrami...ano, ocitli jste se na Madagaskaru. Dokonalou taneční choreografii skvěle zakončovala postava babky s holí. A pokud jste měli štěstí, potkali jste i lva Alexe.

V 9.A vyplouvala Černá perla se Jackem Sparrowem. Zde probíhal hezký program pro mladší spolužáky včetně soutěží zakončený pitím z lahve od rumu, což byl opravdu zážitek.

Další cesta nás zavedla na Divoký západ. V 6.C jsme potkali Vinnetoua i s Old Shatterhandem, v saloonu se nalévala „ohnivá voda“. Součástí programu byla střelba na terč na tabuli. Kdo zlobil, toho indiáni přivázali ke kůlu, kdo si chtěl odpočinout, povaloval se v tee-pee. Výzdobu třídy doplňoval vůz s dynamitem, ryby, které indiáni právě sušili nebo ustájené koně.

Poklad na Stříbrném jezeře hledali i v 7.A, kde jsme potkávali kovbojky a kovboje. Prostě bylo jasné, že jsme se ocitli ve Westernu.

Kousek dál nás upoutal velký transparent, který nás vrací do dob nedávno minulých. Ocitáme se ve třídě 9.C s rudým nápisem nade dveřmi – Občanský průkaz. Tento film mapuje dobu 70. let a v tomto duchu byla i výzdoba třídy – na stěně portrét Gustava Husáka, komunistická hesla a vyzdobené nástěnky z té doby tak, jak je dospělí ještě pamatují. Kromě hesel jsme si připomněli i gramofonové desky a zakázanou zahraniční muziku v době totality. Deváťáci skvěle předvedli scénku z filmu o předávání občanských průkazů.

Od komunismu k pohádkám jsme přešli do 8.C. Pí uč. Třídní, alias Ovčí babička, nás zavedla k Večerníčkovým postavičkám. Potkali jsme Broučky, Křemílka s Vochomůrkou, Hurvínka, Červenou karkulku i s babičkou pod peřinou a hajného, krásnou Makovou panenku se šarmantním motýlem Emanuelem, Štaflíka se Špagetkou a další pohádkové postavičky. Spolu s nimi si návštěvníci mohli zazpívat – co jiného než písničku Večerníček. Prostředí Večerníčků se malým žáčkům určitě moc líbilo.

Při výstupu do 2. patra nás 7.C uvítala v Bradavicích. Ocitli jsme se ve třídě s Harrym Potterem a dalšími postavami z tohoto oblíbeného filmu. Nad hlavami nám „plály“ svíce a každá řada lavic byla označena svým erbovým znakem. Program byl vědomostní kvíz, ti nejšikovnější byli odměněni.

Na opačné straně budovy je 6.B, pro tentokrát však šmoulí vesnička vyzdobená krásnými šmoulími domečky. U šesťáků se nám v programu představili Šmoula Koumák, Silák, Poeta, Nešika a mnoho a mnoho dalších postaviček, včetně Gargamela. Modří Šmoulové v čele s taťkou Šmoulou byli dokonalí, dokonce rozdávali šmourůvkové muffiny – s modrou náplní!

Poslední zastávka byla v Galii přeměnené 6.A. Pod vládou královny Kleopatry (pí uč. třídní) zde galové vařili lektvar, kterým obdarovali ty, kteří správně odpověděli na otázky týkající se filmu Asterix a Obelix. Třídou se linula vůně sušených bylinek pověšených na provázkách. Potkali jsme zde samozřejmě Asterixe s Obelixem, Caesara, nechyběli ani druidi a další. Stěny zdobili kanci, mapa a postavy, např. Schovávající se Říman za plotem.

V Galii naše filmová procházka po škole končí.

Závěrem je nutno říci, že letošní akce se nadmíru vydařila a tento netradiční den ve škole si žáci náležitě užili. Všem, kteří se podíleli patří veliký dík! Fotogalerie zde.

Poslední ČLÁNKY ZŠ

»Pohádkový den v 1.B