08.10.2014L. HašlováPřečteno: 1311x

Exkurze do Pardubic

Ve středu 24.9. 2014 děti ze 3.A a 3.C navštívily Východočeské muzeum na zámku v Pardubicích, výstavní dům Mázhaus a Zelenou bránu.

V osm hodin jsme se vydali na cestu do Pardubic. Bylo chladno, ale slunečno. Třída 3.A vystoupila u Zelené brány a začala svoji exkurzi na Perštýnském náměstí. Nejprve jsme navštívili výstavu s názvem " Evoluce - příběh člověka " ve výstavním prostoru Mázhaus. Potom jsme vystoupali na Zelenou bránu. Cestou na vyhlídku jsme si poslechli dvě pověsti, vážící se ke vzniku erbu pánů z Pardubic. Všichni jsme byli překvapeni opravdu překrásným výhledem na město Pardubice. Nejvíce nás zaujal pohled na Perštýnské náměstí a Kunětickou horu. Třída 3.C se nechala dovézt k zámku a po setkání s bílým pávem se vydala na výstavu "Příroda východního Polabí". Děti ve dvojicích spolupracovaly a zjišťovaly informace, které zaznamenávaly do připraveného pracovního listu. Po dvou hodinách jsme se prostřídali. Děti ze 3.A si nenechaly utéci výstavu na pardubickém zámku a 3.C krásný pohled ze Zelené brány. Kolem dvanácté hodiny jsme naši návštěvu Pardubic ukončili.