15.11.2015Slavíková ŠárkaPřečteno: 273x

Jazykový pobyt ve Velké Británii

Naše škola se zapojila do projektu Výzva 56, kterou vyhlásilo Ministerstvo školství České republiky. Na základě tohoto projektu odjelo dvacet žáků z devátých a osmých ročníků v termínu od 18. 10. do 24. 10. na týdenní vzdělávací pobyt do jižní Anglie.

Dlouhé cestování autobusem mělo i své obohacující zážitky, mezi které patřila plavba trajektem a na zpáteční cestě jízda Eurotunelem. Po příjezdu do Británie žáci nejprve navštívili Brighton, jedno z nejkrásnějších anglických měst, kde mohli strávit několik chvil na pobřeží. V podvečerních hodinách všichni účastníci dojeli do Worthingu, kde byli ubytováni v anglicky mluvících rodinách. Od úterý do čtvrtka se všichni žáci účastnili jazykového kurzu ve škole CES. Jelikož výuka probíhala v početně malých skupinkách, všem se dostal osobitý a individuální přístup. Výuka, na jejímž konci každý z účastníků obdržel certifikát o absolvování kurzu, byla zaměřena hlavně na konverzaci a rozšiřování slovní zásoby. 

V odpoledních hodinách byl naplánován doprovodný program, který se skládal z výletů, pobytu u moře a nakupování. Žáci navštívili Portsmouth, významný britský přístav s historickými doky, Arundel Castle, anglický hrad z 11. století, ve kterém dodnes žije vévoda a vévodkyně z Norfolku, a Seven Sisters, jedny z nejkrásnějších a nejznámějších křídových útesů na světě.

Na zpáteční cestě žáci prožili jeden den v Londýně, jehož centrum prozkoumali nejen jako chodci, ale i jako pasažéři dopravní lodi, ze které byl nádherný výhled na nejvýznamnější památky hlavního města Spojeného království (Houses of Parliament, Big Ben, London Eye, St Paul’s Cathedral atd.). 

Jelikož proběhla cesta zpět do České republiky bez jakýchkoli komplikací, sobotní oběd si žáci vychutnali již se svými rodinami. Celkový přínos celého zájezdu je nevyčíslitelný, protože se žáci seznámili s přirozeným prostředím dané země, navštívili zajímavá místa a byli odkázáni pouze na komunikaci v angličtině.