18.02.2021Mgr. Zuzana KovačičováPřečteno: 877x

Karneval v 1.B

Únor bývá již  tradičně měsícem masopustu, plesů  a karnevalů. Protože jinde než ve škole tato zábava nebyla letos možná, uspořádali jsme si vlastní  karneval v naší třídě.

Pečlivě jsme se na tento den připravili - napsali a nakreslili pozvánky, vyrobili si barevné škrabošky a rekvizity pro soutěže. Poslední pátek před prázdninami se ve škole sešli rytíři a supermani, víly Elsa, Zloba, krásné princezny, zlí čarodějové, kostlivec, myslivec, námořník, veverka, srdíčko... Všichni se museli představit a ukázat, co umí. Originální maskou mladého chemika se pochlubil žák Tonik, který dětem předváděl manipulaci se zkumavkami a pipetou. Moc nechybělo a nová, účinnější vakcína proti covidu mohla být na světě...:-)
Na programu bylo: tanec v maskách, běhací čtení s tajenkou, skládání a vymýšlení slov, kreslení hlavy klauna podle osy souměrnosti nebo sestavování těla šaška z geometrických tvarů. Největší úspěch však měl hod míčkem do kruhů a hlavně skákání v pytli.
Karneval se vydařil, což potvrdilo i hodnocení  jednoho žáčka -"Dnešek byl můj nejlepší den v 1. třídě!"
 Co víc si učitel může přát...

Mgr. Zuzana Kovačičová