18.01.2024Mgr. Peřinová MartinaPřečteno: 155x

Malá technická univerzita

Kdo je architekt? Co je projekt, půdorys? Na tyto otázky jsme dostali odpověď při projektovém dopoledni s Malou technickou univerzitou.

Třída 3.D se na několik hodin stala malými architekty. Paní lektorka nejprve děti seznámila s prací architekta a s bezpečností práce na stavbě. Povídali si o různých stavebních materiálech a postupech. Ukázala dětem projekt stavby a řekli si, co vše se musí zařídit než se začne stavět opravdový dům. Děti si potom podle své fantazie postavily malý rodinný dům. Při stavbě z lego kostiček musely ovšem dodržet několik pravidel. Jejich stavba měla mít "áčkovou" střechu, maximálně jedno patro, vchodové dveře a několik oken. Děti pracovaly ve dvojicích a poté musely svůj projekt představit a nabídnout zákazníkům.
Po této aktivitě se děti rozdělily do skupin a zkusily si postavit půdorys domu, podle opravdového výkresu. Nakonec jednotlivé místnosti vybavily nábytkem a příslušenstvím.
Aktivity se dětem moc líbily a v budoucnu si určitě ještě nějaký program Malé technické univerzity rádi vyzkoušíme.

Mgr. Martina Peřinová