29.01.2022Mgr. Pivoňka Miroslav Přečteno: 528x

Multikulturní výchova ve 3.C

V pátek 28. ledna jsme si vyzkoušeli trochu jiné vyučování než obvykle. V rámci multikulturní výchovy jsme využili toho, že máme ve třídě spolužáka, který se narodil ve Vietnamu.

Nejprve jsme se v prvouce dozvěděli spoustu zajímavých faktů o této exotické zemi. V matematice jsme si prohlédli skutečnou vietnamskou učebnici. Dokázali jsme vypočítat celou stranu z této knihy, dokonce i slovní úlohu ve vietnamštině. Naučili jsme se počítat vietnamsky do pěti. V českém jazyce jsme vyplňovali pracovní list podle instrukcí skutečného vietnamského učitele. Poznali jsme, jak se asi cítí děti, které musí chodit do školy, kde se mluví jazykem, kterému vůbec nerozumí. Také jsme si vyrobili tradiční vietnamský klobouček chránící před sluncem při práci na rýžovém poli. V hudební výchově jsme poslouchali vietnamskou hymnu, tradiční vietnamskou hudbu a zkoušeli jsme vyslovovat názvy některých hudebních nástrojů vietnamsky. Všichni jsme si tento den moc užili.

Mgr. Miroslav Pivoňka