06.12.2019Mgr.L. MaláPřečteno: 796x

Online bezpečí (nebo spíše nebezpečí) prožitkem

Pro žáky 8.A si Mgr. František Krampota z pedagogicko-psychologické poradny Chrudim připravil prožitkový program na téma nebezpečí, která číhají na sociálních sítích.

Každý žák dostal roli a v této roli měl vystupovat na sociálních sítích. Například měl vylákat z protějšku peníze či informace o tom, kdy nebudou rodiče doma. Někteří se zase ocitli v roli oběti, která se nechá zlákat ke schůzce s cizincem, protože chce poradit, jak se prosadit ve světě modelingu. Děti si vyzkoušely rizika a svody sociálních sítí na vlastní kůži. Všechny vyzkoušené situace byly totiž založeny na reálných příbězích. Během programu si žáci ujasnili, jaké chování na internetu je trestné.

Na přednášku jsme navázali v hodině výchovy ke zdraví. Naučili jsme se, jak si vytvořit silné heslo ke všem účtům a nikomu ho nesdělovat. Na stránce https://haveibeenpwned.com/ si žáci ověřili, zda byl jejich email někdy zneužit. Vyzkoušejte to také.