22.02.2022PaedDr. L. MoravcováPřečteno: 232x

Opožděný lyžák 8. tříd

Proč opožděný? Protože jsme na něj minulý rok kvůli Covidu nemohli odjet vůbec, a aby toho nebylo málo tak většině z nás letos odjezd posunul o jeden den a pár žáků se k nám mohlo připojit až v polovině pobytu.

A ani Krakonoš nezůstal pozadu a namíchal nám všelijaké počasí. Od sluníčka přes polojasnou oblohu, mlhu, vítr, sněžení až po pořádný slejvák. Ale byla to i cenná zkušenost a poznali jsme, že pokud se správně oblečeme a vybavíme tak se dají všechny nástrahy počasí překonat. O tom jsme si povídali i se členem Horské služby, který si pro nás připravil moc hezkou prezentaci.

Co jsme si tedy nejvíc užili? Výlety na běžkách, kdy jsme padali jako hrušky a měli z toho velkou legraci. A vidět padat i instruktory se taky nepovede každý den.

Co pro nás bylo náročné? Když jsme se začínali učit na lyžích i snowboardech a taky procházky po okolí, když zrovna nebylo ideální počasí a občas se do nás opřel vítr.

Na co budeme vzpomínat? Na výbornou kuchyni, na úžasné západy sluníčka, výhledy na hory z horní stanice lanovky i při vycházce na Chalupu na Rozcestí i Výrovku. Dalším zážitkem, na který hned tak nezapomeneme, bylo večerní lyžování a společné hry na chatě.

Lyžák jsme si opravdu užili, budeme na něj vzpomínat, jen škoda, že tak rychle utekl.

 

Napsaly : L.Moravcová a žákyně 8.B a 8.C