20.02.2020Mgr. Monika PickováPřečteno: 1105x

Projektové vyučování - VYNÁLEZY

Při probírání učiva prvouky o minulosti, současnosti a budoucnosti žáky 2.A nejvíce zaujaly vynálezy, které změnily svět.

Proto pro ně bylo lákavé zjistit, jaké měl dětství a jak prožil život známý americký vynálezce Thomas Alva Edison.

Informace o tomto vynálezci žáci získávali z několika různých zdrojů. Žáci byli rozděleni do skupin a pracovali s odlišnými texty. Z nasbíraných informací společně vytvořili plakát o životě a vynálezech T. A. Edisona.

Inspirováni těmito informacemi se žáci pustili do pokusů. Pracovali podle návodu a pomocí nafukovacího balonku a statické elektřiny dokázali pohnout plechovkou od limonády, aniž by se jí museli dotknout. Při správném dodržení pracovního postupu se všem skupinám pokus vydařil a plechovka se dala do pohybu.

Téma vynálezů se objevilo také v hodině výtvarné výchovy. A celé projektové dopoledne bylo završeno diskusí nad citáty T.A.Edisona.

Mgr. Monika Picková