27.02.2014J. KachlikovaPřečteno: 26x

Školní kolo recitační soutěže

Ve středu 26. 2. 2014 proběhlo v budově informačního centra školní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se ho celkem 54 žáků naší školy.

Nejprve své recitátorské dovednosti předvedlo 11 prvňáčků, kteří bohužel nespadají do žádné kategorie, a nemohou tedy postoupit do okresního kola. Tři nejlepší si odnesli diplom a drobný dáreček, ostatní alespoň první zkušenosti na poli dramatického umění.

Nejpočetněji byla zastoupena I. kategorie, do které spadají 2. a 3. třídy. Porota složená ze tří učitelek (Jitky Řezáčové, Jaroslavy Kachlíkové a Sylvy Hrachovinové) to měla opravdu těžké, neboť musela vybírat z 21 soutěžících.

Celkově nejkvalitnější výstupy předvedli žáci ze 4. a 5. tříd. Přestože byli v této kategorii oceněni dokonce čtyři soutěžící, několik dalších jim „směle šlapalo na paty“.

Vzhledem k právě probíhajícím lyžařským výcvikům byla účast v III. kategorii výrazně nižší, a tak bylo pro účastníky o trochu lehčí dosáhnout na pomyslné medaile.

Poslední kategorii reprezentovaly čtyři žákyně z 8. ročníků, a tak pouze 9. třídy nevyslaly na soutěž žádného zástupce, který by hájil jejich „barvy“. Tak snad příští rok.

Nebylo lehké vybrat z tolika recitátorů ty nejlepší. Jen sedmnácti jsme mohly poskytnout ten krásný pocit z úspěchu, ostatní si bohužel odnesli zklamání. Doufáme, že těch zbývajících 37 účastníků recitační soutěže nezanevře na přednes, ba naopak, už nyní začne pátrat po vhodném textu, se kterým nás příští rok doslova ohromí.

Do okresního kola, které se uskuteční 12. března (pro 1. a 2. kategorii) a 13. března (pro 3. a 4. kategorii) v Chrudimi, postupují:

Barbora Kovačičová, Alžběta Kuchaříková, Adéla Minaříková, Samuel Picek, Hana Andrusivová, David Dvořák, Alena Černocká, Veronika Machová a Kristýna Roubalová.

Všem žákům, nejen těm oceněným, ale i těm ostatním, kteří zůstali pod stupni vítězů, děkujeme za účast a doufáme, že se s nimi setkáme opět příští rok.