13.06.2019Mgr. Blanka TamchynováPřečteno: 922x

Školní výlet

A je to tady zase - konec školního roku - období plné výletů a exkurzí! My žáci se na to vždycky moc těšíme!

Výlet začal ráno, které bylo jako každé jiné ráno, jen jsme měli sraz už v 6:45 na náměstí před školou a v 7:00 jsme vyrazili na cestu. Byla to jízda plná legrace – mávali jsme řidičům, kteří jedli bagety z benzinky – ale taky moc moc únavná a dlouhá. Hned po výstupu z autobusu venku před IQ Landií jsme si mohli vyzkoušet svoji sílu. Zkusili jsme zvednout auto! V IQ Landii jsme se nejdříve pustili do svých velice dobrých svačin a uložili si batohy do klecí pod zámek, kde byly v bezpečí. Procházeli jsme různá patra a bavili se. Bylo to velice zajímavé. Spousta fyziky, vědy a geografie. Mohli jsme si sáhnout na tornádo,ovládat robotickou ruku, vyzkoušet simulátor beztíže a zemětřesení, pohybovat se v bytě jako nevidomý člověk úplně ve tmě (trochu jsme ale šulili, používali jsme mobily a svítili si), ptát se robota na nejrůznější věci, dotknout se skleněné koule, ve které bydlely blesky, vyzkoušet sílu vody ve vodním světě, navštívit lego koutek a postavit si třeba dům se zahradou, vidět, jak funguje Faradayova klec se zpívajícími blesky, které umí rozsvítit zářivky i bez připojení k elektrické síti, zkusit si operovat či moderovat zprávy před kamerou, zjistit, jakou sílu má náš řev, hrát si s obřím bublifukem, roztáčet různé druhy vrtulí proudem vzduchu, zkoumat různé optické klamy a objevy nad naše chápání. Všichni včetně 4.B, která jela s námi, jsme byli ohromeni nádhernou světelnou zpívající vodní fontánou. Čas utekl jako voda a my museli domů. Měli jsme také čas zakoupit si něco na památku a naobědvat se v místní restauraci. Čas odjezdu se nám ale trošku posunul neboť dva kluci se tak zabrali do zkoumání, že zapomněli na sraz a my je museli chvíli hledat. Ale i přes toto malé mínus se nám výlet velice líbil a chtěli bychom tam znova. Byl to super zážitek!

Mgr. Blanka Tamchynová

Poslední ČLÁNKY ZŠ