07.02.2022Mgr. H. DostálováPřečteno: 611x

Snídaně je základ

Dobrá a zdravá snídaně nám pomůže vykročit do nového dne pravou nohou.

V rámci předmětu Výchova ke zdraví si v 6. B již nějakou dobu povídáme o zdravém životním stylu a vyváženém jídelníčku.

A jak jsme zjistili, řada žáků ráno nesnídá, a to z různých důvodů - nemají čas, museli by dříve vstát, po ránu jim nechutná, nemají hlad, … A přitom zdravá snídaně doplní tělu živiny, nastartujete metabolismus a dodá mu energii na celé dopoledne.

Proto jsme se se třídou rozhodli, že si společně ráno připravíme ve školní kuchyňce vyváženou snídani a společně a v klidu se ráno nasnídáme.

Žáci se ve skupinkách domluvili, co dobrého připraví, donesli si suroviny a nachystali snídani pro sebe i k ochutnání pro ostatní. Kluci většinou vsadili na vajíčka, holky na něco lehčího. Nechyběla vždy porce zeleniny či ovoce. Shodli jsme se, že nejvíce nám chutnala ovesná kaše od Aji, Nikči a Vendy. Holky ji krásně ozdobily ovocem a chutnala už od pohledu.

Mgr. Hana Dostálová