23.02.2021Mgr. Blanka TamchynováPřečteno: 809x

Vánoční hvězdy

Vánoční soutěž "Hvězdy v oknech" je za námi, pomalu se blíží jaro, ale nám chybí ještě závěrečná pomyslná tečka za celou soutěží.

A to alespoň stručný přehled toho, kdo se účastnil a kolik Vás vlastně bylo. Letošního ročníku se zúčastnilo 95 luštitelů a jen jeden měl v tajence jen drobnou chybičku. Nejpočetnější skupinou byly děti z Heřmanova Městce, nejmladší skupinou byly děti z mateřských školek, nejvzdálenějšími luštiteli byly děti z Jihlavy (ale byli tu i luštitelé z Pardubic, Seče a okolních vesnic), nejstarším byl žák devátého ročníku. Ze všech účastníků byli vylosováni tři, kteří obdrželi hlavní ceny z rukou pana místostarosty T. Plavce. Těmi šťastnými byli Ela N. z páté třídy, Karel M. ze třetí třídy a Antonín V. z první třídy. Všichni obdrželi (či ještě obdrží) malý balíček s drobnou odměnou od sponzorů, (kterým tímto také moc děkujeme) a samozřejmostí je velká gratulace. Už nyní se těšíme na příští účastníky ročníku 2022/23. Nedivte se, další ročník nás čeká opravdu až ob jedny Vánoce, protože se soutěž střídá s výstavou betlémů spojenou také se zajímavou soutěží na vánoční téma, kdy vybíráte ty nej, nej vyrobené betlémy a přidělujete body nějakému dalšímu výrobku.

Mgr. Blanka Tamchynová