12.04.2021Mgr. Kateřina TurynováPřečteno: 891x

Výsledky Chemické olympiády

V březnu proběhlo školní a okresní kolo Chemické olympiády, kterého se zúčastnila Šárka Běhounková z devátého ročníku.

Olympiáda se letos konala online formou. Ve školním kole v kategorii D, která je pořádána pro žáky 8. a 9. ročníků, Šárka zvítězila. V teoretické části si ověřila znalosti o chemických prvcích, prohloubila dovednosti a práci se vzorci, vyčíslováním rovnic a výpočty. Co ovšem chemiky baví nejvíce, to jsou jistě pokusy. V praktické části úspěšná řešitelka zkoumala v domácím prostředí rozpustnost kuchyňské soli a působení octa na vaječnou skořápku. V okresním kole Šárku opět čekal test, kde si propojila teoretické i praktické znalosti. Žákyně naší školy se umístila na krásném 7. místě v okresu Chrudim.

Mgr. Kateřina Turynová