23.02.2022Chlubnová Lucie Přečteno: 385x

Vzpomínka na olympiádu

Ačkoliv ZOH 2022 v Pekingu skončily již v neděli 20.2., v naší družině nám to nevadilo.

Děti si zavzpomínaly na naše úspěšné sportovce, především na Ester Ledeckou.

Poté výtvarně zpracovaly téma zimních sportů na olympijských hrách. Udělali jsme malý experiment. Děti natřely celou čtvrtku modrou vodovou barvou, na kterou přitiskly mikrotenový sáček. Nechali jsme čtvrtky zaschnout a čekali na výsledný efekt. Mezitím si děti vybraly a vystřihly siluetu jednoho sporovce. Vzhledem k převaze chlapců v naší družině jasně vedli hokejisté. Nutno podotknout, že děti se velmi snažily a stříhaly opravdu precizně. Patří jim proto velká pochvala.

Následně jsme odstranili mikrotenový sáček a obdivovali mramorový efekt, který se vytvořil. Myslím, že pokus se nám zdařil na jedničku. Děti už jen dolepily svého sportovce, a pomocí ruliček od toaletního papíru a temperových barev dotiskly olympijské kruhy. A i když se nám ve dvou případech barvy kruhů maličko pomíchaly, nic to nemění na skutečnosti, že celková práce se dětem moc vydařila.

Lucie Chlubnová, 6. oddělení ŠD