10.06.2019Jana Šebková, Lenka Malá Přečteno: 1643x

Osmáci a deváťáci v Anglii

Na přelomu května a června skupina 38 žáků z osmých a devátých tříd strávila týden na školním zájezdu do jižní Anglie.

Sedm dní plných cestování, poznávání zajímavých míst a také používání angličtiny v reálných situacích bylo pro všechny velkou zkušeností a nezapomenutelným zážitkem. Žáci navštívili zajímavá místa zejména na jižním pobřeží Anglie,  například města Brighton a Hastings, přístav Portsmouth, křídové skalní útesy Seven Sisters, ale i město Windsor s královskou rezidencí a poslední den také hlavní město Londýn. Poznávací část zájezdu poskytla žákům informace o důležitých meznících anglické historie, o královské rodině i o každodenním životě v Británii. Důležitou součástí zájezdu byla však i výuka v jazykové škole, při níž se žáci během tří dopoledních bloků zdokonalovali ve svých dovednostech, a to zejména v mluvení. Anglické učitelky  zpestřily výuku například i ochutnávkou některých typických jídel nebo vycházkou na pláž. A naši žáci si vysloužili pochvalu za svou aktivitu v hodinách a dobré znalosti. Velkým obohacením byla pro všechny možnost nahlédnout do běžné britské domácnosti, účastníci zájezdu byli totiž ubytováni v rodinách. Následující komentáře žáků ilustrují, jak si tento nevšední školní výlet užili.

„Byl to zajímavý zážitek bydlet v cizí rodině.“

„Památky byly úžasné, až na Big Ben, který nebyl vidět.“

„Líbila se mi krásná krajina a památky.“

„Na zájezdu do Anglie se mi líbilo zejména to ubytování, protože rodiny byly velice milé, a přestože mluvily anglicky, dalo se jim dobře porozumět.“

„Všechno se mi líbilo, akorát mi vadila ta dlouhá cesta autobusem.“

„Poznala jsem nová místa, spousty nových lidí. Poprvé jsem viděla moře, takže to pro mě byl krásný zážitek. Mám spoustu vzpomínek, klidně bych se tam vrátila.“