Archív aktualit - ZŠ Heřmanův Městec

Poplatek za školní družinu
02.04.2020

Vážení rodiče,

po skončení mimořádného opatření Vlády ČR, v jehož důsledku je uzavřena školní družina, Vám bude poplatek za dobu uzavření školní družiny vrácen. O způsobu, částce a době vracení poplatku Vás budeme informovat.

Informace pro strávníky
24.03.2020

Zálohy na stravné do školní jídelny na měsíc duben a květen 2020 není nutné posílat. V případě přeplatku budou prostředky v rámci vyúčtování poslány zpět na Váš účet v červenci 2020.

Zrušení plánovaných akcí
17.03.2020

Vzheldem k nařízení vlády se neuskuteční plánované akce: Den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky a setkání rodičů na téma: Žáci se speciálními vzdělávacími potřebami. Děkujeme za pochopení

Omezení vstupu do budovy
24.01.2020

Od soboty 25. 1. 2020 bude omezen vstup do školní budovy  z náměstí. Z důvodu stavebních oprav budovy školy bude až do odvolání uzavřen vchod od městské policie. Prosím dbejte zvýšené opatrnosti při pohybu před školou. Děkujeme za pochopení.

Výsledky voleb do školské rady
08.01.2020

naleznete zde.

Volby do školské rady
06.12.2019

V úterý 7.1.2020 proběhnou doplňovací volby zástupců rodičů  do školské rady v čase 15,30-17,00. Podrobný leták zde.

Školní kolo Dějepisné olympiády
06.12.2019

Koncem listopadu změřili žáci 8. a 9. ročníků své znalosti ve školním kole olympiády z dějepisu. Poměrně obtížné téma letošního ročníku související se vznikem naší republiky pod názvem „Dlouhé století se loučí“ čekalo na 22 účastníků. S velkým náskokem (se ztrátou pouze 3 bodů) zvítězil David Vávra ze třídy 9.C. Dalšími úspěšnými řešitelkami byla Sára Brandsteinová z 9.B, Kateřina Kopecká a Johana Handlířová, obě z 9.A. V okresním kole nás budou reprezentovat D. Vávra, S. Brandsteinová a K. Kopecká.

Schůzka rodičů a vycházejících žáků
12.11.2019

Schůzka rodičů a vycházejících žáků se zástupci SŠ a SOU se bude konat ve čtvrtek 28.11.2019 v 15.15 ve školní jídelně ZŠ Heřmanův Městec. Zároveň budou rodičům i žákům podány informace o přijímacím řízení na SŠ a SOU.

Účast přislíbily např. : SPŠ Chrudim, SŠ potr. Pardubice, SOŠ Třemošnice, SOŠ obch. a služeb Chrudim, SPŠ stavební Pardubice, SOU zeměď. Chvaletice, Hotel.škola Bohemia a další.

Zeměpisné vycházky
14.10.2019

Tak jako každý rok i letos na podzim proběhly zeměpisné vycházky pro žáky devátých tříd. Cílem byla přehrada Seč a okolí. Sešli jsme se ráno před školou, pěšky došli do Uherčic a odtud autobusem na Seč. Tady jsme absolvovali asi sedmikilometrový okruh. Podívali jsme se na vodní elektrárnu, přešli přes hráz přehrady a kolem bývalého motelu se vrátili zpět na náměstí. Odtud autobusem domů. Cestou nás doprovázela bývalá paní učitelka Pleskotová, která vedla odborný výklad při jednotlivých zastaveních. Účast žáků byla vysoká, což svědčí o oblíbenosti těchto vycházek.

Informace o změně ceny obědů

od 1.1.2020 naleznete v sekci  Jídelna, nebo v dokumentech  nebo zde