Archív aktualit - ZŠ Heřmanův Městec

Schůzka rodičů a vycházejících žáků
12.11.2019

Schůzka rodičů a vycházejících žáků se zástupci SŠ a SOU se bude konat ve čtvrtek 28.11.2019 v 15.15 ve školní jídelně ZŠ Heřmanův Městec. Zároveň budou rodičům i žákům podány informace o přijímacím řízení na SŠ a SOU.                          

Účast přislíbily např. : SPŠ Chrudim, SŠ potr. Pardubice, SOŠ Třemošnice, SOŠ obch. a služeb Chrudim, SPŠ stavební Pardubice, SOU zeměď. Chvaletice, Hotel.škola Bohemia a další.


Zeměpisné vycházky
14.10.2019

Tak jako každý rok i letos na podzim proběhly zeměpisné vycházky pro žáky devátých tříd. Cílem byla přehrada Seč a okolí. Sešli jsme se ráno před školou, pěšky došli do Uherčic a odtud autobusem na Seč. Tady jsme absolvovali asi sedmikilometrový okruh. Podívali jsme se na vodní elektrárnu, přešli přes hráz přehrady a kolem bývalého motelu se vrátili zpět na náměstí. Odtud autobusem domů. Cestou nás doprovázela bývalá paní učitelka Pleskotová, která vedla odborný výklad při jednotlivých zastaveních. Účast žáků byla vysoká, což svědčí o oblíbenosti těchto vycházek.


Informace o změně ceny obědů
07.10.2019

od 1.1.2020 naleznete v sekci  Jídelna, nebo v dokumentech  nebo zde


Objednání obědů
19.08.2019

Brzy začne nový školní rok a s ním se opět naplno rozběhne provoz v naší školní jídelně. Žákům a učitelům základní školy a speciální základní školy jsou hromadně přihlášeny obědy od úterý 3. září podle stravovacích zvyklostí nastavených v minulém školním roce. Pokud mají zájem o obědy již 2.září, mohou si je individuálně přihlásit.


„Hokejbal proti drogám“
10.06.2019

Máme za sebou republikové finále v hokejbalu starších žáků. Ve středu 29.5.2019 jsme odjeli do Prahy na Palmovku. Sehráli jsme šest náročných  zápasů. Našimi soupeři byly týmy: Hradec Králové, Břeclav, Mladá Boleslav, Vimperk, Litvínov a Kladno. Chlapci bojovali o co nejlepší umístění. Nakonec obsadili páté místo. Myslím, že je to velký úspěch už jenom pro to, že většina našich soupeřů byli trénovaní hokejisté. Děkuji klukům za nádherný a bojovný výkon.                                                                           V. Dočkal


Až v národním kole Dějepisné olympiády
10.06.2019

Výsledky krajského kola Dějepisné olympiády posunuly našeho žáka Tomáše Kachlíka z 9. B do národního kola, které se konalo koncem května jako týdenní soustředění nejúspěšnějších řešitelů krajských kol v Olomouci. Protože tématem letošního ročníku bylo „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“, musel každý soutěžící zpracovat práci o staré cestě nebo stezce svého regionu. Tomáš tak reprezentoval nejen naši školu, ale i město a Pardubický kraj s prací o stezce našeho rodáka Karla Zákouckého, bývalého ředitele školy a zakladatele turistiky v Heřmanově Městci, který je uveden v Síni slávy českého turismu.  Jsme velmi rádi, že nás mohl reprezentovat až v ústředním kole. Eva Bočková


Naši žáci uspěli v Praze
28.05.2019

https://www.svatovitskevarhany.com/


Návštěva na ÚP v Chrudimi
27.05.2019

Stalo se již tradicí, že se žáci 8.ročníků ke konci školního roku jedou podívat na úřad práce v Chrudimi, kde je pro ně připravená přednáška s besedou o volbě budoucího povolání. Letos tyto návštěvy 22.5.2019 zahájila třída 8.C. Žáci se dozvěděli, že úřad práce se nejen stará o nezaměstnané a pomáhá jim najít nové pracovní uplatnění, ale pomáhá žákům základních i středních škol s výběrem dalšího studia a případně zaměstnání. K tomuto tématu měly pracovnice ÚP připravenou velmi zajímavou přednášku, která byla zároveň interaktivní a často se do ní zapojovali i žáci. Mnozí si možná vytvořili lepší představu o některých profesích a hlavně získali první informace o přijímacím řízení na střední školy, které je příští rok čeká. Odjížděli jsme se spoustou nových informací a náměty k přemýšlení ohledně dalšího studia nějaké střední školy nebo odborného učiliště.


Hokejbal
20.05.2019

Zatím nejlepší úspěch zaznamenali v letošním školním roce starší žáci naší školy. Ve středu 15.5.2019 zvítězili v krajském kole hokejbalového turnaje v Pardubicích. Postupují tak do republikového finále, které proběhne podle posledních informací 29.5.2019 v Praze. I když máme skvělý, sehraný tým chlapců, nebude to v dalším kole jednoduché. Budeme držet pěsti.

V. Dočkal


ŠKOLNÍ SLAVNOST
09.05.2019

Již tradiční školní akce "Školní akademie", se letos koná pod novým názvem dne 16.5.2019 od 17,00 hodin v sokolovně. Srdečně zvou žáci školy. Plakát zde